Študenti se naučijo, kako uporabiti in prenesti temeljna znanja v prakso, reševati strokovne probleme z uporabo inženirskih metod in razvijati nove rešitve.
Študijski program pokriva področja programiranja, računalniških sistemov in omrežij, spletnih in mobilnih aplikacij, operacijskih sistemov, programskih jezikov, umetne inteligence, algoritmov, strojnega učenja, računalniške grafike, vgrajenih sistemov, vida in animacije, multimedije ter računalniških iger.
V okviru študijskega procesa študente spodbujamo k sodelovanju na tekmovanjih in projektih. Projektne naloge, ki potekajo v sodelovanju z gospodarstvom, vključujejo tehnologije prihodnosti, kot so umetna inteligenca, navidezna resničnost in strojno učenje.
Diplomanti so dobro pripravljeni za nadaljevanje študija na podiplomski stopnji in za prehod v delovno okolje. Zaposlitvene možnosti so izjemne, kar lahko preverite v rezultatih raziskave Poklicni barometer. Značilne so zaposlitve na delovnih mestih razvijalca programske opreme, razvijalca spletnih in multimedijskih rešitev, sistemskega administratorja, razvijalca in analitika programske opreme in aplikacij, programerja računalniških aplikacij.
Mnenja naših študentov
Preberite, zakaj so se odločili za študij na FERI in kakšni so njihovi vtisi.
Vzdušje na FERI je zelo dobro. Sprva sem se bal, da bo študij velik izziv za mene, a so asistenti vedno pripravljeni pomagat. Pred fakulteto sem obiskoval 4. letno tehniško šolo SERŠ. Če se trudiš in obiskuješ predavanja študijske obveznosti ni problem opraviti.
Sprva sem se bal, da bo študij velik izziv za mene, a so asistenti vedno pripravljeni pomagat.